nagłówek
nagłówek
kariera
Polski
English
русский
Projektowanie za pomocą programu Solid Edge:

- form
- narzędzi do termofomowania
- narzędzi do wytłacznia z tworzyw sztucznych
- linii technologicznych

Możliwosci:

- symulacja projektów
- wirtualna prezentacja finalnego produktu

Programowanie maszyn CNC za pomocą programów:

- NXCam
- SprutCam
Linie do wytłaczania oferowane przez Zakład Budowy Maszy i Systemów Sterowania przeznaczone są do produkcji twardych profili o różnych kształtach i wymiarach wytłaczanych z szerokiej gamy termoplastycznych tworzyw sztucznych takich jak PVC, PS, PC, PMMA, PA, PE, PP, ABS. Linie umożliwiają produkowanie profili dla wielu zastosowań, takich jak:

- profile budowlane
- profile techniczne
- profile meblowe
- profile precyzyjne

Oferowane linie zbudowane są na bazie nowoczesnych, wysokowydajnych wytłaczarek jedno- lub dwuślimakowych. Możliwe jest również wykorzystanie technologii współwytłaczania jeśli właściwości profilu wymagają połączenia tworzyw o różnych własnościach, np. twardego i miękkiego PVC.

Kształt i końcowe wymiary profili nadawane są przez odpowiednią głowicę zamontowaną do cylindra wytłaczarki oraz zespół kalibrujący ustawiony na płycie stołu kalibrującego. Jego wymiary i wyposażenie, w tym również ilość pomp próżniowych dostosowane są do wytłaczanego profilu i systemu kalibrowania.

Wykalibrowany i wychłodzony profil jest następnie odciągany przez urządzenie odciągające, cięty i odkładany na miejsce pakowania obok linii produkcyjnej. Urządzenia odciągające projektowane są tak, aby zapewnić odpowiednio dużą siłę odciągania przy absolutnie równomiernym i łagodnym docisku. Do odciągania mniejszych profili produkowanych z dużymi prędkościami często właściwym rozwiązaniem jest zastosowanie odciągu taśmowego, w którym profil jest ciągnięty pomiędzy dwoma elastycznymi taśmami.

W liniach oferowanych przez Zakład Budowy Maszy i Systemów Sterowania stosowane są piły tarczowe do cięcia poprzecznego (na określoną długość) usytuowane na ruchomym wózku.

Linie technologiczne wyposażane są także w inne urządzenia (np. oklejarki lub drukarki profili).
Linie do termoformowania oferowane przez Zakład Budowy Maszy i Systemów Sterowania przeznaczone są do produkcji podkładów pod panele podłogowe, kasetonów sufitowych oraz innych elementów wykończenia wnętrz produkowanych ze spienionej gazem folii XPS.

W skład linii wchodzą:

- rozwijarka,
- piec spieniający,
- urządzenie formujące,
- piła lub urządzenie konfekcjonujące

ZBMISS, 43-330 Wilamowice Stara Wieś, ul. Działkowa 7, tel. +48 (33) 845 91 40   e-mail: biuro@budowamaszyn.ig.pl
Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione © ZBMISS 2013
projekt:
oferujemy państwu specjalistyczne projektowanie oraz programowanie maszyn cnc i nie tylko, projektujemy również narzędzia i podzespoły sterownicze. W skład naszej oferty wchodzi: projektowanie form, projektowanie narzędzi do termoformowania, projektowanie narzędzi do wytłaczania, projektowanie linii produkcyjnych i technologicznych, projektowanie maszyn do wytłaczania i termoformowania.